Cторінки з історії ВСП «Училище №3 НУ «ОЮА»

Училище №3 НУ«ОЮА» морського профілю було організовано 17 листопада 1999 року на базі двох найвідоміших у місті професійно-технічних училищ №14 і №17.

20 травня 1944 року коли морський флот відчував надзвичайно гостру потребу в кваліфікованих робочих кадрах, було створено ремісниче училище №3 як базове Чорноморського Морського пароплавства та судноремонтного заводу №1. До 1950 року в училище навчалось біля 400 учнів з 12 спеціальностей. 1962 року училище було перейменовано в ПТУ 14. За висококваліфіковану підготовку молодих спеціалістів колектив училища займав призові місця, а за підсумками Всесоюзного змагання йому було присуджено перехідних прапор ради міністрів СРСР і 1 місця в країні. Училище було постійним учасником ВДНГ в Москві, де експонувались чудові діючу моделі суден, макети , які виготовлялись в кружках технічної творчості.

У 1964 році базове підприємство ЧМП до 20-річчя заснування училища побудувало виробничий корпус. Створена суднова діюча лабораторія, вона стала кращою в країні. Училище пишалось  своїми випускниками. Практично на кожному судні ЧМП був матрос, моторист, токар, електрик, який закінчив училище. Багато з них продовжили навчання в Вузах і стали судноводіями, судномеханіками, капітанами. За період існування училища понад 120 делегацій різних країн світу знайомились з навчально-виховним процесом і давали високі оцінки. Про роботу училища розповідали на своїх сторінках газети і журнали.

В 1997 році ПТУ-14 було об’єднано з ВПУ-17, яке прийшло не менш славний шлях становлення. ВПУ-17 було засновано в 1963 році у якому спочатку навчались всього 240 учнів, не було необхідного обладнання, а майбутні моряки не одержували середньої освіти. В майбутньому ВПУ-17 стало с потужною матеріально-технічної базою, де морськими професіями щороку оволодівало 1200.

Сьогодні в об’єднані училищі в складі НУ «ОЮА» день як завжди починається з шикування ранкової лінійки. Дисципліні, морській поставі, формі – надається першочергове значення. На ряду с учбовим процесом існують традиційні заходи – місячних профілактик правопорушень, огляд строю та форми, зв’язок з ветеранами підшефної Дунайської флотилії, декада української мови та літератури, конкурси художньої самодіяльності та інше. Завершує навчальний рік велике спортивне свято на човнової станції, де проводяться естафети, змагання на шлюпках, перетягування канату, нагородження призами та грамотами; вибір кращого учня року.

Училище нагадує корабель, який підкоряється вимогливим морським законам і впевнено йде визначним курсом, займаючись підготовкою морських спеціалістів флоту  по професіям: моторист І к- матрос ІІ кл., моторист ІІ кл. – токар 3 розряди.

В училищі на ряду з загальноосвітніми дисциплінами вивчається також  і спец предмети як:
- Силові енергетичні установки
- Основи електротехніки та  електрообладнання суден 
- Морська практика
- Основи судноводіння
- Техніка особистого виживання
- Пристрої судна
- Матеріалознавство
- Читання креслень.
- Слюсарна та такелажна справа.

Отримані теоретичні знання ми закріплюємо практичними роботами в ході виробничого навчання та практикою на судах.

Не стоїть на місці і спортивне життя училища.

Організуються та проводяться різні змагання між групами і курсами. Учні нашого училища приймає активну участь в обласних спартакіада серед профтехучилищ. В 2013-2014 навчальному році ми  зайняли ІІІ місце в загальному заліку за рік, а також призові місця: шашки –І місце, теніс – 3 місце, шахмати – 3 місце, футбол – 2 місце, баскетбол – 3 місце.

Все це загалом традиції, досвід, упертість в досягненні поставлених завдань допомагає нам успішно рухатися до поставленої мети.

close