[ Оновлені теми · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » УЧИЛИЩЕ №3 НУ"ОЮА" » УЧИЛИЩЕ №3 НУ"ОЮА" » Информация про училище
Информация про училище
OlgaДата: Суббота, 13.08.2016, 13:10 | Сообщение # 1
Супермодератор
Группа: Адміністратори
Сообщений: 28
Репутация: 0
Статус: Оффлайн
Сторінки з історії
Відокремлений структурний підрозділ «Училище№3 Національного університету «Одеська юридична  академія»
Відокремлений структурний підрозділ «Училище №3 Національного університету «Одеська юридична академія» було організовано 17 листопада 1999 року на базі двох найвідоміших у
місті професійно-технічних училищ №14 і №17. Не одне покоління одеситів засвоювало в них ази морської справи і мріяло стати моряками. А до злиття кожне з училищ пройшло свій почесний шлях становлення.
ПТУ № 14
20 травня 1944 року, в період завершальних перемог над німецько – фашистськими загарбниками,
коли морський флот відчував надзвичайно гостру потребу в кваліфікованих робочих кадрах, було створено ремісниче училище №3 як базове Чорноморського Морського пароплавства та судноремонтного заводу №1. Першим директором училища був Тонконогий Юхим Борисович, під керівництвом якого інженерно-педагогічний та учнівський колективи брали активну участь у створенні матеріально-технічної бази.
В училищі була своя електростанція, вагранка, лісопилка, цехи: ливарний, ковальський, два
слюсарних, токарна та електрозварювальна ділянки.
До 1950 року в училищі навчалось біля 400 учнів з 12 спеціальностей: токарі, слюсарі-судноремонтники, ковалі, мотористи, машиністи-турбиністи, суднокорпусники тощо. Зсередини 1950 року училище перейшло до освоєння та випуску складної на той час продукції – токарних верстатів Т-4-А, які направлялись на судна пароплавства, судноремонтний завод №1 та в інші ремісничі училища.
1962 року училище було перейменовано в ПТУ-14.
Відразу перейшли до випуску більш складної продукції – токарно-гвинторізних верстатів I-Т-61 і I-Т-61М. Щоквартально випускали 12 верстатів – 48 верстатів за рік. Колектив училища успішно виконував і перевиконував зобов’язання. Це була напружена праця. Формувальники-ливарники
відливали деталі до верстатів, ковалі кували, токарі обточували, слюсарі складали вузли, суднокорпусники виготовляли огорожу, електрики монтували електроустаткування, а столяри пакували готову продукцію. Більше половини токарних верстатів, які є зараз в цеху, виготовлено в училищі. За висококваліфіковану підготовку молодих спеціалістів колектив училища займав
призові місця, а за підсумками Всесоюзного змагання йому було присуджено Перехідний прапор Ради Міністрів СРСР і I місце в країні.
Училище було постійним учасником ВДНГ в Москві, де експонувались чудові діючі моделі суден,
макети, які виготовлялись в кружках технічної творчості під керівництвом наставників-майстрів
виробничого навчання та викладачів: Шевчика Є.І., Ромашова Л.В., Гуриновича Г.Г., Сузанського В.І., Романовського П.Ф., Островського І.Я., Сошкіна З.М., Волгіна В.К., Арабаджія Г.Г., Терещенка В.В., Кумбарга К.С., Гончарова М.М. та інших.
У 1964 році базове підприємство ЧМП до 20-річчя заснування училища побудувало виробничий
корпус (2.5тис.кв.м.), в якому розмістились цехи й аудиторії. Це дало можливість збільшити контингент учнів до 1100 –1200 чол. У звільнених приміщеннях токарного цеху була створена під керівництвом викладача Яцуненко Є.К. суднова діюча лабораторія, в якій можна було запускати і зупиняти двигун. Вона стала кращою в Україні. Це надзвичайно складне устаткування накопичувалось протягом багатьох років із врахуванням всіх змін на флоті. Чимало суднових двигунів виготовлені в розрізі, і курсантам легко розібратися в судномеханічних процесах.
З 1970 року училище перейшло на підготовку молодих спеціалістів із середньою освітою. Це
було його друге народження. З приходом викладачів загальноосвітніх дисциплін удосконалюється
навчально – виховний процес і методична робота.

 
OlgaДата: Суббота, 13.08.2016, 13:10 | Сообщение # 2
Супермодератор
Группа: Адміністратори
Сообщений: 28
Репутация: 0
Статус: Оффлайн
Особливо великий внесок в справу навчання і виховання підростаючого покоління у різні періоди
роботи училища зробили досвідчені викладачі Приходько І.М., Чибор Л.І., Данилова А.О., Стеценко В.І., Гусар М.Г., Ігнатова Л.О., Шушман Г.Г., Башинська Л.В., завуч – методист Єримічой Н.Ф. Викладачі спецдисциплін Шапіро В.Й., Годулян І.М., Маляров В.В. Майстри виробничого навчання Павлега В.К., Шаманський В.С., Гурський А.С., Юрковецький В.М., Михайлін В.А., Єгоров В.Г., Романовський В.П., Столяров А.М., Степанов Є.В. та багато інших
На посаді директорів училища працювали:
З 1970р. по 1979р.- Главче В.В. ;
З 1979р. по 1987р.- Анашенков В.М.;
З 1989р. по 2007р. – Капніст В.Я.
Заступниками директорів з навчально-виробничої роботи були Бірюк В.А., Майоров Г.О., а з виховної – Кривоногов Л.Ф. і Сизова З.М.
Училище пишалось своїми випускниками. Практично на кожному судні ЧМП був матрос, моторист, токар, електрик, який закінчив училище. Багато з них продовжили навчання у ВУЗах і стали судноводіями, судномеханіками, капітанами, а деякі повернулись в училище майстрами виробничого
навчання. Окремі учні прославили училище. Так Лалудов Дмитро став призером дуже складного конкурсу Молодіжної морської ліги, був зарахований до екіпажу відомого вітрильника “Крузенштерн” і в 1996 році брав участь у кругосвітній подорожі присвяченій 300 – річчю Військово-Морського Флоту.  В цьому ж році шість учнів – членів збірної команди України завоювали в Данії золоті медалі, а Годуйко Юрій зайняв ІІІ місце з боксу в Таїланді.
За період існування училища понад 120 делегацій різних країн світу знайомились з навчально-виховним процесом і давали високі оцінки.
Про роботу училища розповідали на своїх сторінках газети і журнали, зокрема “Морськой флот” і “ Профтехобразование “.
В 1997 році ПТУ-14 було об'єднано з ВПУ-17, яке пройшло не менш славний шлях становлення.
 
OlgaДата: Суббота, 13.08.2016, 13:12 | Сообщение # 3
Супермодератор
Группа: Адміністратори
Сообщений: 28
Репутация: 0
Статус: Оффлайн
ВПУ № 17
Училище було організовано 1963 році. Засновником і постійним директором (до 1997р.) був заслужений учитель Української РСР Магонов А.З. Це під його керівництвом з невеликого училища, в якому спочатку навчалось всього 240 учнів, не було необхідного обладнання, а майбутні моряки не одержували середньої освіти, виросло ВПУ №17- училище з потужною матеріально-технічною базою, де морськими професіями щороку оволодівало 1200 учнів. В цьому йому допомагали майстри виробничого навчання та викладачі. Майстер Шеїн А.М. керував технічною творчістю учнів і створив цілу серію макетів суден – технічних копій справжніх.
Викладач української мови та літератури Балабан Р.О. створила музей етнографії і сім’ї
Коцюбинських. Була нагороджена Грамотою Верховної Ради УРСР.
Вагомий внесок у справу навчання і виховання зробили викладачі Хуторна Л.Г., Писаренко
Л.Л., Еременко В.Т., Богданович В.І., Пащенко Г.А., Артеменко Г.І., Рачек О.В,;
майстри виробничого навчання Єрмолатій В.Т., Черкіс С.Г., Циганок В.Ф.,
Нагорний С.С.; заступник директора з навчально-виховної роботи Кущ В.О.
Халупенко В.А. пройшов шлях від майстра виробничого навчання, викладача спецдисциплін до
заступника директора з навчально-виробничої роботи.

 
OlgaДата: Суббота, 13.08.2016, 13:25 | Сообщение # 4
Супермодератор
Группа: Адміністратори
Сообщений: 28
Репутация: 0
Статус: Оффлайн
ВСП «УЧИЛИЩЕ    №3  НУ «ОЮА»
Наказом № 391 від 17.11.1999 р. об’єднані  навчальні заклади стали Відокремленим структурним підрозділом «Училище №3 Національного університету  «Одеська юридична академія». За роки існування Відокремленого структурного підрозділу «Училище №3 Національного університету «Одеська юридична академія» його очолювали: Капніст В.Я., Сушкін Л.П. та Байнов І.М., який працює директором до сьогодення.
Найбільшою гордістю навчального закладу є педагогічний колектив. У нашому училищі працюють
талановиті, творчі працівники, які постійно підвищують рівень своєї кваліфікації. Підготовку кваліфікованих робітників здійснюють 22 викладача та 18 майстрів виробничого навчання. Кваліфікаційні категорії та педагогічні звання педагогічних працівників: «Спеціаліст» – 6, «Викладач другої категорії» –
5, «Викладач першої категорії» – 5, «Викладач вищої категорії» – 6, «Викладач вищої категорії» та педагогічне звання «Викладач – методист» – 2.

Відокремлений структурний підрозділ «Училище №3 Національного університету «Одеська юридична
академія» здійснює підготовку кваліфікованих робітників  з рівнем професійних знань, умінь, навичок в
обсязі державних вимог, з метою задоволення потреб ринку праці за такими
професіями:
-        Моторист (машиніст) 1класу – матрос 2 класу на  базі 9 класів;
-        Моторист (машиніст) 2класу – токар 3 розряду на базі 9 класів;
-        Моторист (машиніст) 2класу на базі 11 класів;
-        Матрос 2 класу на базі11 класів.

Училище визнано атестованим з надання повної загальної середньої освіти в 2007 році.
В 2014 році Училище пройшло перевірку на відповідність вимогам Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків  та несення вахти 1978 року, з поправками, і національних вимог.
Училище має сертифікат відповідності Cистеми менеджменту ІSO 9001:2008.
Училище нагадує корабель, який підкоряється вимогливим морським законам і впевнено йде визначним курсом. Не випадково колектив училища з піднесенням сприйняли ідею створення Морської партії та стали її членами, вбачаючи в ній майбутнє свого училища, свого міста, своєї держави. «За морську могутність України!».
 
OlgaДата: Суббота, 13.08.2016, 13:26 | Сообщение # 5
Супермодератор
Группа: Адміністратори
Сообщений: 28
Репутация: 0
Статус: Оффлайн
1. Матеріально-технічна база Училища восновному відповідає вимогам робочих навчальних планів і програм за якими здійснюється підготовка, нормативним документам Міністерства освіти і науки
України,  Державним стандартам ПТО, щодо забезпечення навчального процесу.
Навчально-виробничі, адміністративні та інші приміщення Училища розташовані в двох корпусах, на вул.
Мечникова та вул. Старопортофранківська, загальна площа яких складає більше 4300 м2. Викладання загально-професійних дисциплін ведеться вкабінетах загальноосвітньої підготовки. Професійно-теоретична підготовка проводиться в спеціалізованих кабінетах Морської практики, Будови суден, Основи
електротехніки та електрообладнання суден, Англійської мови за професійним спрямуванням, Охорони праці, Технічного креслення та інших. Отримання професійно-практичної підготовки забезпечують слюсарна, такелажна, токарна майстерні, лабораторія Суднових енергетичних установок. В училищі створено обладнаний кабінет інформатики та інформаційних технологій.  
2.     Основні напрями діяльності Училища та його повноваження визначаються Законами України,  діючою нормативно-правовою базою.  На підставі Державних стандартів професійно-технічної освіти та вимог Типової базисної структури навчальних планів розроблені робочі навчальні плани з інтегрованих професій, а саме:
-        Робочий навчальний план Моторист(машиніст)» на 2015-2016 навч. рік відповідає ДСПТО 8340.01.61.00-2014 «Моторист (машиніст)», Київ 2014 р.;, затверджений 28.08.2015 р. Департаментом
освіти і науки Одеської обласної держадміністрації. На базі повної загальної середньої освіти. Термін навчання 8 місяців.
-        Робочий навчальний план Моторист(машиніст) – токар» на 2015-2016 навч. рік відповідає ДСПТО 8340.01.61.00-2014 «Моторист (машиніст)», Київ 2014 р.; ДСПТО 8211 ДО.28.52-2014 «Токар», Київ
2014 р., затверджений 28.08.2015 р. Департаментом освіти і науки Одеської обласної держадміністрації. На базі базової загальної середньої освіти з отриманням повної загальної середньої освіти. Термін навчання 3 роки.
-        Робочий навчальний план Моторист(машиніст) – матрос» на 2015-2016 навч. рік відповідає ДСПТО 8340.01.61.00-2014 «Моторист (машиніст)», Київ 2014 р.; ДСПТО 8340.01.61.00-2014 «Матрос», Київ
2014 р., затверджений 28.08.2015 р. Департаментом освіти і науки Одеської обласної держадміністрації. На базі базової загальної середньої освіти з отриманням повної загальної середньої освіти. Термін навчання 3 роки.
 
 
OlgaДата: Суббота, 13.08.2016, 13:29 | Сообщение # 6
Супермодератор
Группа: Адміністратори
Сообщений: 28
Репутация: 0
Статус: Оффлайн
3. Виховна робота в училищі проводиться згідно річного плану за напрямками:правове та превентивне виховання, громадянське виховання, військово-патріотичне виховання, морально-правове виховання, трудове виховання,  художньо - естетичне виховання, родинно-сімейне виховання, формування здорового способу життя.
Значна увага приділяється правовому та превентивному вихованню, завданням якого є сприяти становленню активної позиції учнів щодо реалізації прав і свободи людини, надати основні правові знання, сформувати мотивацію та вміння, необхідні для відповідальної участі молоді в громадському
житті, створити умови для набуття учнями досвіду громадянської дії, демократичної поведінки та конструктивної взаємодії, а також подолання безпритульності, бездоглядності дітей, проявів насильства та правопорушень серед неповнолітніх. В цьому напрямку було проведено ряд заходів, а саме:
-        протягом року в училищі працює Рада профілактики правопорушень; 
-        регулярно  організуються  зустрічі вихованців з працівниками  Юстиції, які проводять  бесіди з учнями та педагогічним колективомпро кримінальну та адміністративну відповідальність неповнолітніх, наслідки порушення громадського порядку під час перебування на вулиці та після занять, насильство в сім’ї, його попередження та наслідки, відповідальність за незаконне зберігання наркотичних речовин (проводяться  бесіди  про правопорушення та покарання для неповнолітніх завідуючою сектором
правової роботи та правової освіти Одеського міського управління юстиції Жуковою Лідією Миколаївною та оперуповноваженою кримінальної міліції у справах дітей Одеського міського управління внутрішніх справ Авадані Вікторією Анатоліївною);
Не менш важливим напрямом виховання учнів в училищі є національно-патріотичне виховання, формування національної свідомості та самосвідомості, любові до рідної Землі, свого народу, бажання працювати заради розквіту своєї держави, готовності її захищати. Розв’язання цього завдання має
на меті прищеплення й розвиток в учнів цілого ряду якостей. З метою виховання у майбутніх громадян України патріотизму, критичного мислення, активної життєвої позиції в училищі регулярно  проводяться:
 - масові заходи до Дня визволення Одещини та Дня Перемоги, лінійки пам’яті, покладання квітів на Алею Слави; уроки пам’яті «Ішов солдат з фронту…», хвилина мовчання до Дня Перемоги; зустріч з ветеранами; акція пам’яті «Збережемо пам’ять про подвиг»; організовано роботу волонтерських
загонів для допомоги людям похилого віку; 
- виховні години в навчальних групах «Я – громадянин України», «Дзвони Чорнобиля», «Мій родовід», «Громадська освіта як необхідна умова формування громадянського суспільства в Україні», «Тероризм – загроза суспільству», «Особливості відповідальності неповнолітніх»,   інформаційні виховні години «На шляху до Європи», «Громадянином бути зобов’язаний (знайомство з законодавством
України»);
- заходи до Дня Соборності України,  до Міжнародного дня пам’яті Голокосту, до Дня пам’яті героїв Крут, до Дня Європи, присвячені річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників, партизанському руху, Перемозі у Великій Вітчизняній Війні 1941-1945 рр., пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС, пам’яті жертв голодомору та політичних репресій,
до Дня Конституції України (години спілкування «Жити за основним законом України»).

 
OlgaДата: Суббота, 13.08.2016, 13:30 | Сообщение # 7
Супермодератор
Группа: Адміністратори
Сообщений: 28
Репутация: 0
Статус: Оффлайн
Актуальним напрямком виховної роботи залишається формування в учнів навичок культури здоров’я, безпечної поведінки, уміння робити єдино правильний вибір на користь здорового способу життя, підвищення рівня їх інформованості з питань профілактики тютюнокуріння, алкоголізму, наркоманії, профілактики ВІЛ/СНІДу. Регулярно протягом навчального року  проводяться  тижні безпеки життєдіяльності, де головними питаннями стоять профілактика алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління, ВІЛ/СНІДу. Проводились бесіди «Я вільний від паління», «Рецепти довголіття», «Спорт заради здоров’я»,
лекції лікаря училища «Система здорового способу життя», тиждень «Твоє житті – твоє здоров’я» тощо.
Ефективність процесу формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя залежить від відповідної спрямованості й виховної роботи. Працюючи в цьому напрямі педагогічний колектив надавав перевагу активним формам і методам виховної роботи з учнями, що ґрунтувалися на демократичному стилі взаємодії, сприяли формуванню критичного мислення, ініціативності й творчості в учнів. 
 Формування в учнів комплексу особистісних якостей та рис характеру, які є основою формування їх життєвих принципів – є завданням морально-правового  виховання. З цією метою в училищі
проводяться  бесіди та виховні години:
«Відповідальність за свої вчинки»;
«Кодекс поведінки сучасної людини»;
Година правових знань «Трудове законодавство»;
Тренінг «Сучасне рабство»;
«Конвенція ООН про права дитини»  тощо;
 Крім цього регулярно проводяться різноманітні заходи до Міжнародного Дня боротьби зі СНІДом, Міжнародного Дня боротьби з наркоманією, Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом.
Представники ОО «Сонячний круг»  на початку навчального року проводять  тренінги  під лозунгом «Здоров’я – це мій вибір», направленого на реалізацію Програми  по рішенню пріоритетних соціальних проблем міста Одеси з  використанням механізму соціального замовлення в 2015 році. Тренінги відвідали 230  учнів училища.  
 Велика увага приділяється  родинно-сімейному вихованню, метою якого є
гармонійний всебічний розвиток молоді, підготовка її до життя в існуючих соціальних умовах, формування в учнів моральних цінностей з позиції добра, справедливості, правди, людяності, розуміння пріоритету виховання дітей у сім’ї та гуманних взаємин між членами кожної родини, важливості ролі сім’ї у житті
суспільства. Щоб досягти цієї мети в училищі проводяться  виховні заходи, направлені на збереження і
примноження родинно-сімейних традицій: 
- виховні години: «Вільний час в сім’ї», «Чому наші діти брешуть?», «Насильство у сім’ї», «Роль батьків у формуванні толерантної людини», семінар – тренінг «Інтернет та психічне здоров’я людини» тощо;
- КВК, тематичні фотоконкурси , День Матері «Жінці – матері, жінці – трудівниці. Слава і низький уклін», Масляна (конкурс млинців).
Регулярно  проводяться  конкурси стіннівок. 
Наші учні взяли шефство над  дитячою онкологічною лікарнею. Вони регулярно відвідують хворих дітей, приносять їм іграшки, канцелярські товари, солодощі, граються з ними.
 
OlgaДата: Суббота, 13.08.2016, 13:30 | Сообщение # 8
Супермодератор
Группа: Адміністратори
Сообщений: 28
Репутация: 0
Статус: Оффлайн
Плідна робота проводиться  по залученню учнів до здорового способу життя. Практично щотижня проходять змагання з різних видів спорту. Курсанти приймають участь в обласних Спартакіадах, в яких не одноразово команда училища займала призові місця серед ПТНЗ Одещини.  Учні училища беруть  участь в змаганнях з легкоатлетичного кросу, легкої атлетики, міні-футболу, настільного тенісу, баскетболу, волейболу та інших змагань. В минулому навчальному році наше училище посіло 1 місце в загальному заліку між ПТНЗ, зайняло 2 та 4 місця в 23 Обласній  спартакіаді серед  ПТНЗ  з шашок  - 2 та  4 місця, з шах – 3 місце, в спартакіаді серед ПТНЗ з волейболу – 2 місце  та    в   фут-залі - ІІ  та ІІІ місця. Уже в  цьому навчальному році наші учні посіли 3 та 9 місця з шашок  в 24 Спартакіаді серед ПТНЗ, 5 місце в Спартакіаді  з шах. 
Традиційно завершує навчальний рік велике спортивне свято на човновій станції, де проводяться естафети, змагання на шлюпках, перетягування канату, нагородження призами та грамотами; підведення підсумків конкурсу на кращу групу навчального року. В минулому навчальному році це був
«Піратський квест», де учні 1-х курсів за великим задоволенням шукали ключі – підказки, щоб знайти головний приз. Наглядав за ними Нептун. 
У нас працює сайт училища (http://vspuchil3onua.od.ua/ ). Також викладачі та учні відкрили групу в контакті, в якій розміщують фотографії з  різних заходів, відеоматеріали, опитування, додаткові матеріали до уроків тощо (  https://vk.com/uchnumber3 )  та сторінку в фейсбуці. Деякі учні з великим задоволенням монтують відео, роблять презентації для наших веб-ресурсів.
 Можна стверджувати, що робота щодо виховання учнівської молоді в училищі спрямована
на забезпечення гармонійного цілісного розвитку особистості, здатної до професійного росту та життєдіяльності у сучасних умовах.

4.Виробничу практику учні проходять на підприємствах міста. Складаючи договори про проходження виробничої практики, адміністрація училища передбачає створення необхідних умов праці і заробітку не нижче за мінімальну заробітну плату, яка виплачується в повному обсязі. Токарів чекають такі заводи:  «Мікрон», «Велес-Агра»,  «Одесакабіль», «Одесагаз», «КПА», «Точмаш». З професій «моторист (машиніст)», «матрос» виробниче навчання та виробнича практика проводиться на суднах ДП «Одеський морський торгівельний порт», ЗАТ «Чорномортехфлот» та інш. Всі діти-сироти та діти, позбавленні батьківського піклування, по закінченні училища забезпечуються робочими місцями за місцем проживання.
Понад 30% наших випускників продовжують своє навчання  в вищих навчальних закладах. За
результатами ЗНО поступають на бюджетну та контрактну форми навчання до Національного
університету «Одеська морська академія», Одеського національного морського університету, МКТФ НУ «ОМА» тощо. З отриманим дипломом кваліфікованого робітника за співбесідою наші випускники мають можливість перейти  на другий курс Одеського  морехідного училища рибної промисловості ім.
Олексія Соляника. Більш ніж 50% випускників  після закінчення училища здають успішно іспити в Державній інспекції  з підготовки та дипломування моряків і починають працювати на суднах зарубіжних судновласницьких компаній. 
5. В нашому училищі працюють гуртки  «Судномоделювання» та «Такелажноїмайстерності». На заняттях в цих кружках учні закріплюють отримані знання на практиці, вникають у суть професії, її тонкощі і деталі, не освітлені в підручниках, вивчають історію флоту і нюанси роботи в морі. У процесі навчання
курсанти створюють моделі суден і наочні посібники для аудиторій професійних предметів, тим самим підвищуючи свій рівень освіти і професійної підготовки.
Учні неодноразово допомагали  у реставрації колекції Одеського музею морського флоту і брали участь в музейних виставках і конкурсах, оформленні виставкових залів та експозицій. Виходячи із
завдань, які виконують гуртки, подібних дитячих організацій немає  не тільки на території Одеської області, а й в Україні!
 
Форум » УЧИЛИЩЕ №3 НУ"ОЮА" » УЧИЛИЩЕ №3 НУ"ОЮА" » Информация про училище
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

close